no-img
8ISI

سیستم بیندر فاقد فرمالدهید به منظور تکمیل ضد اتش پارچه­ های پنبه ­ای - 8ISI


8ISI
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

سیستم بیندر فاقد فرمالدهید به منظور تکمیل ضد اتش پارچه­ های پنبه ­ای
zip
آوریل 7, 2014
۴,۰۰۰ تومان
۴,۰۰۰ تومان – خرید

سیستم بیندر فاقد فرمالدهید به منظور تکمیل ضد اتش پارچه­ های پنبه ­ای


سیستم بیندر فاقد فرمالدهید به منظور تکمیل ضد اتش پارچه­ های پنبه ­ای

چکیده

در این مقاله کاربرد سیتریک اسید (CA) و 1،2،3،4- بوتان تترا کربوکسیلیک اسید (BTCA) با هدف تکمیل ضد اتش مورد بررسی قرار گرفته است. هر دو پلی­کربوکسیلیک اسید به­صورت یک بیندر سازگار با محیط زیست و در واکنش با N- هیدروکسی­متیل-3- دی­متیل فسفن پروپیون آمید[1] به­ کار گرفته شده­اند. نتایج به ­دست آمده با یک عامل متداول بر پایه ملامین فرمالدهید (MF) نیز مقایسه شد. علت استفاده از رزین ملامین، فراهم کردن نیتروژن برای بالا بردن خواص ضدآتش پارچه عمل­ شده، در نتیجه خاصیت هم­افزایی[2] با فسفر است.

در بررسی­های قبلی مشخص شده بود که بهترین کاتالیست برای استفاده با پلی کربوکسیلیک اسیدها، سدیم هیپو فسفیت مونو هیدرات[3] است. خواص ضد آتش و شاخص حد اکسیژن (LOI)، به ترتیب بر اساس استانداردهای ISO 6940 و ASTM D 2863-97 مورد بررسی قرار گرفت. علاوه بر آن، تخریب گرمایی[4] پنبه خام و پارچه­های پنبه­ای عمل شده، با استفاده از تست­های TGA و DSC بررسی شد.

کلیدواژه: تکمیل ضد اتش , پنبه , سیتریک اسید , عامل ارگانوفسفره , شاخص حد اکسیژن ,Formaldehyde Free Binding System , Flame Retardant Finishing , Cotton Fabricsموضوعات :

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.