no-img
8ISI

روش های جدید در دوره های مطالعات اطلاعاتی و کتابخانه ای در سرتاسر جهان - 8ISI


8ISI
گزارش خرابی لینک
اطلاعات را وارد کنید .

ادامه مطلب

روش های جدید در دوره های مطالعات اطلاعاتی و کتابخانه ای در سرتاسر جهان
zip
آوریل 22, 2014
۱۴,۰۰۰ تومان
۱۴,۰۰۰ تومان – خرید

روش های جدید در دوره های مطالعات اطلاعاتی و کتابخانه ای در سرتاسر جهان


روش های جدید در دوره های مطالعات اطلاعاتی و کتابخانه ای در سرتاسر جهان

چکیده

هدف- هدف مقاله معرفی روش های جدید در آموزش علوم اطلاعاتی و کتابخانه ای مرتبط با رویکرد کاربر محور توسط متخصصان اطلاعاتی و کتابخانه ای (LIS) در واکنش به ظهور اینترنت می باشد.

طرح/روش شناسی/ رویکرد-  شرح دوره 30 نهاد (LIS) در سرتاسر جهان بر مبنای طذح ویلسون در مورد علوم اطلاعاتی مورد تحلیل قرار گرفته که چهار حوزه مبنای اصلی را مطرح می کند: محتوای اطلاعاتی، سیستم های اطلاعاتی، افراد، سازمان ها، و خط و مش.این تحلیل تمرکزش را بر روی حوزه افراد کاربر محور و تعامل بین این حوزه و چهار حوزه مطرح شده دیگر توسط مدل می پردازد. شرح دوره که در وب سایت نهادها یافت شد با استفاده از روش تحلیل محتوا و چهار مقوله مورد تحلیل قرار گرفت و در تحلیل هایی یافت شده اند که تعامل مختلف بین حوزه ها را نشان می دهد.

یافته ها- یافته ها نشان داده است که نهادهای LIS در ادغام اطلاعات رایج مربوط به دوره تحصیلی با رویکرد کاربر محور موفق بوده، اما همچنان می بایست حوزه های مطالعاتی را توسعه دهند که مهارت اجتماعی دانش آموزان را تقویت کند.

محدودیت تحقیق/ کاربردها- روش گرداوری داده، به محدودسازی حیطه بررسی پرداخته است.با محدود کردن گرداوری داده در ارتباط با شرح دوره، که در وب سایت دپارتمان انتشار داده شده است، این مطالعه تنها می تواند به تحلیل قصد سازمان و نه فعالیت حقیقی آن ها در حوزه بپردازد.

اصالت/ارزش- این مطالعه پیاده سازی دوره را در ارتباط با مهارت های شخصی و اجتماعی، پیشنهاد می کند.

کلیدواژه: علوم اطلاعاتی , آموزش , کتابخانه ها , مهارت های اجتماعی , Current trends , library, information studies curriculaموضوعات :

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.